טיפולי הידרותרפיה

הידרותרפיה באה מהמילה הידרו = מים ותרפיה = טיפול, טיפול במים

טיפולי הידרותרפיה הינם שיטת טיפול המתקיימת במים, בבריכות עם טמפרטורת מים גבוהה, בין 32-34 מעלות. טיפול לחיזוק, תחזוקה ושיפור בריאות הגוף והנפש.

הטיפול במים מועיל לילדים עם הפרעות התנהגות, בעיות קשב, לסובלים ממיגרנות, לבעלי קשיים רגשיים, לילדים חסרי בטחון, PDD והרשימה עוד ארוכה.

הטיפול במים מתאים גם לסובלים מ: כאבי גב, פריצת דיסק, בעיות ניווניות בשלד ומערכת השרירים, פיברומיאלגיה, פרקינסון, לאנשים אחרי אירוע טראומטי ועוד…

לטיפולים במים יתרונות רבים, וסגולות מרפא מדהימות שאין ביבשה, המשפיעים על מידת ההצלחה של הטיפול.

חובה לציין, שאין צורך בידע מקדים בשחייה וכן אין צורך בהרגלי מים.

טיפולי הידרותרפיה במרכז בועות

תכונות המים שעושות אותם מרפאים ומרגיעים

  1. ציפה – כאשר אדם נכנס למים הוא “משוחרר” ממשקל גופו (עקב ההפרשים במשקל הסגולי– חוק ארכימדס). דבר זה מאפשר לנו לחזק שרירים ללא נשיאת משקל ולכן לאחר ניתוחים אורתופדיים, בעיות יציבה, כאבי גב, פריצות דיסק, מחלות מפרקים פרקינסון ועוד. הרופאים שולחים את המטופל לטיפול במים ובמיוחד בזמן שיש איסור נשיאת משקל.
  2. התנגדות המים – צמיגיות המים יוצרים התנגדות לתנועה. תכונה זו מאפשרת לבצע התנגדות לשרירים ותנועות המותאמות באופן מדויק ליכולות של המטופל עצמו דבר אשר מחוץ למים לא ניתן לעשות.
  3. הלחץ ההידרוסטטי – לחץ המים על הגוף עוזר להוריד נפיחויות (הפחתת בצקות), משחרר שרירים. תכונה זו חשובה במיוחד לפעילות רקמת הריאות וכלי הנשימה, כתוצאה מהגדלת ההתנגדות לזרימת האוויר הפעולה השרירית של הסרעפת והשרירים הבין צלעיים עובדים יותר קשה בעיקר בשאיפה, דבר אשר גורם לשפר את מערכת הנשימה, מסייע בטיפול באסטמה וכן בעיות נשימתיות על ידי שיפור הזרמת הדם ועוד…
  4. חום המים – השהייה בבריכה עם מים חמים מרפה את שרירי הגוף ואת הנפש, את המחשבות, משחררת את המתחים הנפשיים וחרדות שונות ומביא את האדם למצב רגיעה אמיתי. פעילות במים חמים מרחיבה את כלי הדם וממריצה את זרימת הדם, דבר זה משפר את התפקוד של האברים פנימיים ומערכת החיסונית של הגוף.
תכונות המים שעושות אותם מרפאים ומרגיעים.

הטכניקות שמשתמשים בהידרותרפיה

במשך השנים פותחו מספר טכניקות טיפוליות במים, המטפל בכל טיפול בוחר טכניקה אחת או יותר הטובות ביותר בשביל המטופל הספציפי. הטכניקות המוכרות ביותר הן: הליוויק, וואטסו, באד ראגאז, ג’הארה ועוד.

הידרותרפיה לחינוך מיוחד – הטיפול במים עם כל יתרונותיו מועיל לכל אדם באשר הוא, ולחינוך המיוחד בפרט – חיזוק ביטחון ומודעות עצמית, שיפור יציבה, תקשורת, חיזוק פיזי וכד'.

יש הרבה מאוד מטרות שאפשר להשיג בעזרת המים, בטח אם הטיפול במים משולב ברצף הטיפולי של המטופל, ובתיאום עם שאר הטיפולים העוטפים אותו.

הטכניקות שמשתמשים בהידרותרפיה

למי מתאים טיפול הידרותרפיה?

הטיפול במים מתאים לילדים נורמטיביים עם: הפרעות קשב, בעיות התנהגות, לסובלים ממיגרנות, לבעלי קשיים רגשיים, לילדים חסרי בטחון עצמי.

הטיפול במים מתאים גם לילדים או מבוגרים עם צרכים מיוחדים: ADHD, PPD, בעלי בעיות נפשיות, בעלי בעיות רגשיות ואף לאיחור בהתפתחות השפה.

הידרותרפיה מתאימה לכל הגילאים (מילדים קטנים ועד הגיל השלישי) לבעיות של: כאבי גב, פריצת דיסק, בעיות ניווניות בשלד ומערכת השרירים, שיקום לאחר ניתוחים. בעיות אורתופדיות, פיברומיאלגיה, פרקינסון, סובלים ממיגרנות, לאנשים אחרי אירוע טראומטי ועוד…

עוד אוכלוסייה שנהנית במיוחד מהטיפול במים הן הנשים בהריון שמשקל הבטן מכביד וכן לבעיות: כאבי גב, בצקות ברגליים, הפחתת התכווצויות ברגליים והורדת הסיכוי להופעת דליות.

הטיפול בבריכה אשר נחשבת כמקום מפגש והנאה נורמטיביים מחזקת את שיתוף הפעולה עם המטופל ותחושת ערך עצמי ומסוגלות.

למים יש השפעה חיובית מאוד על הנפש ולכן לא רק אנשים הסובלים מבעיות פיזיות יכולים לקבל תועלת מהטיפול אלא גם אנשים שאוהבים מים ומחפשים מרגוע לנפש.

הידרותרפיה נותנת את ההגנה והחיזוק, לצד מקום דורש ומאמן, ומתאים לכל אחד ויכול להטיב עם בריאותו של האדם בכל גיל ובכל מצב רפואי.

הטיפולים מומלצים מאד גם בעונת החורף, אין צורך לחשוש מהקור, הבריכות במרכז בועות מחוממת ונמצאות בתוך מבנה וכמובן המים חמים ונעימים.

שווה לנסות!!

למי מתאים טיפול הידרותרפיה ?

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן